Discover the nano cosmos!

© MESA+/Eric Brinkhorst

Find smart solutions to innovate your product range!

© MESA+/Eric Brinkhorst

Become acquainted with state-of-the-art technologies!

© MESA+/Eric Brinkhorst

Learn about nanotechnology infrastructure and working environments!

© MESA+/Eric Brinkhorst

ENEX – Ekspert w wykorzystaniu nanotechnologii

Projekt ENEX ma na celu opracowanie zaawansowanych kursów szkoleniowych dla magistrantów i studentów podyplomowych, jak również dla osób zatrudnionych w przemyśle, związanych z badaniami oraz sektorem usług w obszarze nanotechnologii i zarządzania innowacjami.

Celem końcowym jest stworzenie otwartego, interdyscyplinarnego kursu e-learningowego łączącego część dotyczącą technologii oraz zarządzania w jedną innowacyjną koncepcję pozwalającą na zdobycie kwalifikacji.

Konsorcjum projektowe składa się z 6 partnerów pochodzących z 5 europejskich regionów: Twente (Holandia), Toskania (Włochy), Łódź (Polska), Bukareszt (Rumunia) oraz Nadrenia Północna-Westfalia (Niemcy); 3 uniwersytetów, centrum badawczego, agencji rozwoju regionalnego oraz prywatnej firmy konsultingowej.

Projekt ENEX jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+. Projekt rozpoczął się 1-go września 2014 roku i będzie realizowany przez kolejne trzy lata.

Ankieta dla firm

Programy kształcenia opracowane w ramach projektu ENEX będą zaprojektowane tak by wypełnić luki w kwalifikacjach w obszarach nanotechnologii i/lub zarządzania innowacjami. Odpowiada to zapotrzebowaniu na wypełnienie zaległości edukacyjnych w polskich firmach, a także ma zapewnić absolwentom lepsze przygotowanie do wykonywania konkretnych zadań i reagowania na potrzeby w pojawiające się w sektorze przemysłowym. Aby zdefiniować/przedefiniować najbardziej właściwą zawartość programów kształcenia, partnerzy w projekcie ENEX przeprowadzają ankiety oraz wywiady pogłębione w swoich regionach.  > Questionnaire 

Odwiedź Ankietę dla firm projektu ENEX w swoim języku:

Wydarzenia

Wrzesień 2018  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30